ČeskyEnglish

Přihlášení pro členyPrvní kilometry Tisk Email

Po sérii zkušebních jízd, provozních zkoušek a zátěžových testů jsme se konečně dočkali. Je 9.srpna 2008 a vyrážíme na první opravdovou týdenní vyjížďku. Máme namířeno do Maďarska k Balatonu a hodláme pořádně prověřit jízdní vlastnosti a spolehlivost konstrukce našeho Rebela na tamních silnicích. Jedeme na dvou mašinách. Yamaha 1000 GTS a Suzuki GSX-R 600. Jsme zvědaví hlavně na to, jak si s přívěsem poradí lehká šestka. Už nakládání zavazadel napovídá, v čem má Rebel svoje kouzlo. Bágly a vše, co potřebujeme k cestování je v přívěsu a vrchní kufr bereme více méně ze zvyku. Ještě před odjezdem jedeme natankovat a už první nadšené ohlasy motorkářů u pumpy nás potěšily. Fouká dost silný nárazový vítr. S plnou nádrží a plni očekávání začínáme ukrajovat první kilometry po dálnici na Bratislavu. Z počátku jedeme hodně opatrně a pořád sledujeme v zrcátkách, jak se za námi v tom větru Rebel chová.

Po pár kilometrech zjišťujeme, že všechno funguje jak má a z  nás padá počáteční nervozita. Dál vyprašujeme v klidu a pohodě. První zastávka je kafe na benzínce v Bratislavě. Jen pro jistotu kontrolujeme zavěšení kol, odpružení a připojení k mašině. Všechno je v pořádku a můžeme se věnovat focení a zvědavým kolemjdoucím.

Posilněni kávou pokračujeme v cestě. Počasí se trošku umoudřilo a my máme před sebou dnes ještě 230km. Zbytek cesty probíhá bez nejmenších potíží a Rebel poslouchá jako pejsek. Při rychlosti kolem 100km/h vůbec nevíte, že za sebou máte přívěs. Sedí velmi dobře i na okreskách, které mají do ideálního povrchu opravdu hodně daleko. V těchto podmínkách velmi oceňujeme kvalitu tlumiče s plynule měnitelnou intenzitou odskoku. Na místo ubytování dorážíme kolem 17. hodiny už se sluníčkem v zádech. To už víme, že cestování s Rebelem je fajn zábava. Pomalu se vybalujeme a dáváme si zasloužené pivko. Celý týden si ježdění s Rebelem opravdu užíváme. Počasí je nádherné a voda teplá. Silnice kolem Balatonu jsou opravdu moc hezké a určitě stojí za to se po nich svézt. Za týden jsme s našimi Rebely najeli téměř 2000 km po silnicích všeho druhu, s různou hmotností nákladu a bez jediného problému. Nejvíce nás potěšil zájem nejen motorkářů, ale i náhodných obdivovatelů, kteří si nás fotili téměř na každém kroku. Jen ta maďarština je pro našince trošku vražedná, proto jsme se nejednou domlouvali spíše rukama a nohama, než slovy.

Po zhodnocení našich poznatků z cesty dnes můžeme v klidu říci, že Rebel v naší zkoušce uspěl na jedničku. Vám, kteří si náš výrobek zakoupíte, přejeme hodně zábavy a pohodových kilometrů na cestách napříč Evropou.

Více fotografií najdete v sekci fotogalerie.

 

Výstava Motocykl 2009

Tak máme za sebou první velkou výstavu. Děkujeme všem, kteří nás přišli navštívit a podpořit na náš stánek v malé sportovní hale.

Mile nás překvapil zájem o našeho REBELA. Bylo velmi příjemné........

Celý článek zde.